تتر (USDT) یک ارز دیجیتالی معادل با دلار آمریکا است که در سال 2014 به بازار ارائه شد. ایده اصلی تتر ایجاد یک ارز ثابت همانند دلار بود بنابراین تتر به قیمت دلار وابسته است.

از تتر برای چه مواردی استفاده می شود؟

از تتر به دلیل ثبات آن به عنوان راهی برای محافظت در برابر نوسانات بازار استفاده می شود. از آنجا که هر توکن USDT معادل 1 دلار است ، نگهداری سرمایه در تتر سبب می شود که از نوسانات معمول بازار رمزنگاری در امان بماند. به همین دلیل بخش بزرگی از معاملات بیتکوین در تتر انجام می شود.
اساس کار تتر چگونه است؟

تتر یک ارز دیجیتال بر پایه بلاکچین است که معادل مقدار در گردش آن با ارزهای معمول مانند دلار ، یورو یا ین ژاپن در یک حساب بانکی معین پشتیبانی می شوند. توکن های تتر ، تحت نماد USDT معامله میشوند.

تتر نسل جدیدی از ارزهای رمزنگاری شده به نام سکه های با ارزش ثابت است که هدف از آن حفظ سرمایه سرمایه گذار در نوسانات بزرگ قیمت اتریوم و بیتکوین است. به طور کلی این ارز وسیله ای برای حفظ ارزش در زمان های بحرانی و نوسانی بازار است.
تتر پلی بین ارزهای اسکناسی معمول و کریپتوکارنسی ها ایجاد کرده است. همچنین سبب ایجاد شفافیت و هزینه تراکنش های پایین تر برای کاربران شده است. تتر همانند دلار آمریکا است و از نظر ارزش ، نسبت 1 به 1 با دلار آمریکا را حفظ می کند. با این حال ، هیچ تضمینی از طرف شرکت تتر، برای هرگونه بازخرید یا مبادله تتر با پول واقعی فراهم نشده است – یعنی تتر را نمی توان به دلار آمریکا تبدیل کرد.
براساس داده های CryptoCompare در ژورنال وال استریت، 80٪ کل معاملات بیتکوین در تتر انجام می شود و ارزهای با ارزش ثابت منبع اصلی نقدینگی بازار کریپتوکارنسی است.تتر در جولای سال 2014 با نام RealCoin روانه بازار شد و در ماه نوامبر توسط تتر شرکت به تتر تغییر نام پیدا کرد و معاملات آن در فوریه 2015 آغاز شد.