جهت ثبت نام در آزمون تست داف ابتدا در سایت  https://www.testdaf.de/de/    پروفایل کاربری ایجاد بکنید سپس در سایت ما ثبت سفارش نمایید.

جهت انجام سفارش شما ما نیاز به نام کاربری و پسورد شما در سایت تست داف داریم. ما از طریق این اطلاعات وارد پروفایل شما خواهیم شد و در صورت وجود ظرفیت برای مرکزی که درخواست دادید ثبت نام خواهیم کرد. لطفا نام مرکز و تاریخ آرمون و همچنین شماره پاسپورت را در ثبت سفارش در اختیار ما قرار دهید.

 

کارمزد ما برای ثبت نام در تست داف  در حال حاضر ۲۵ یورو می باشد.

 

 

با آزمون تست داف (TestDaF) آشنا شويم

TestDaF  آزمون زبان آلماني براي داوطلبان خارج از آلمان است كه قصد تحصيل در آلمان را دارند و يا نياز به ارائه مدركي دال بر تسلط به زبان آلماني دارند.

اين آزمون به صورت متمركز در مركز انستيتو تست داف واقع در شهر هاگن آلمان طراحي و تصحيح مي گردد و در 80 كشور جهان بطور هم زمان در مراكز رسمي و مجاز براي اين آزمون برگذار مي گردد. تمامي شركت كنندگان در اين آزمون به سؤالات يكسان پاسخ مي دهند كه اين پاسخها توسط افراد دوره ديده مورد ارزشيابي و تصحيح قرار مي گيرد.

نتايج آزمون به سطحهاي زير دسته بندي مي شود:

سطح تست داف 5 (TDN 5)

سطح تست داف 4 (TDN 4)

سطح تست داف 3 (TDN 3)

اين دسته بندي معادل سطح B 2.1 تا C.1.2  مربوط به چهارچوب مشترك تعيين شده براي زبان هاي شوراي اروپا است.

براي پذيرش در يك مركز آموزش عالي آلمان نياز به قبولي در چه سطحي است؟

در صورتي كه شما در هر بخش امتحاني سطح تست داف 4 (TDN 4) را كسب نماييد، عملا” مانعي بر سر راه ورود به دانشگاه نخواهيد داشت. (طبعا” مي بايست ديگر پيش شرطهاي حقوقي و تخصصي نيز برآورده كنيد.)

اگر مهارتهاي شما در سطح تست داف 5 (TDN 5) باشد معلومات زبان آلماني شما حتي بيش از آن چيزي خواهد بود كه از شما انتظار مي رود.

در بعضي مراكز آموزش عالي آلمان و برخي رشته هاي خاص كسب سطوحي پايين تر از تست داف 4 (TDN 4) نيز براي ورود به دانشگاه كافي مي باشد. ضوابط پذيرش دانشجو را هر مركزي بطور مستقل و انحصاري تعيين مي نمايد، لذا الزامي است پيش از درخواست پذيرش دربارة سطح مورد نياز در دانشگاه مربوطه اطلاعات لازم را كسب نماييد. پاره اي از مراكز آموزش عالي اينگونه اطلاعات را در سايت اينترنتي خود اعلام مي دارند.

چه كساني مي توانند در اين آزمون تست داف شركت كنند؟

 • تمامي افرادي كه داراي معلومات زبان آلماني در حد خوب تا پيشرفته باشند و مايل به محك زدن مهارتهاي خويش در زبان آلماني باشند.
 • كساني كه مايل به تحصيل در آلمان باشند.
 • افرادي كه قصد تكميل تحصيلات، انجام پروژه هاي علمي و يا به دست گرفتن مسئوليت هاي آكادميك در كشور زادگاه خود داشته و بدين منظور نياز به مدرك معتبر بين المللي براي معلومات زبان آلماني خويش دارند.

در صورتي كه در آغاز راه آموختن زبان آلماني هستيد، پيشنهاد مي شود كه براي شركت در اين آزمون مدتي صبر كنيد و آموخته هاي خود را گسترش دهيد. چنانچه مايل هستيد بدانيد آیا آمادگي شركت در آزمون تست داف را داريد، مي توانيد در سايت اينترنتي مؤسسة تست داف در يك آزمون تعيين سطح شركت كرده و طي 10 دقيقه برآوردي كلي از معلومات خود به دست آوريد.

آزمون تست داف چه مزيتي دارد؟

 • كارنامة آزمون تست داف براي تمامي مراكز آموزش عالي آلمان معتبر است. اگر در تمامي بخشهاي آزمون موفق به كسب حداقل سطح تست داف (TDN 4) شويد، قادر خواهيد بود در همة مراكز آموزشي آلمان مشغول به تحصيل شويد .(ديگر مدارك پيش نياز براي پذيرش شما نيز بايد از طرف آن مركز مورد قبول قرار گیرد.) اينكه نتايج پايين تر از سطح تست داف ( 4TDN) براي اخذ پذيرش از دانشگاهي قبول گردد، بستگي به همان دانشگاه، رشته مورد نظر و مدت دورة تحصيل دارد.
 • مضمون تمامي بخشهاي آزمون تست داف مربوط به مطالب علمي مورد نياز، مسائل روزمرة مراكز آموزش عالي و دورة تحصيلي مي باشد. در نتيجه تست داف مهارتهاي لازم در زبان آلماني را براي تحصيل در دانشگاههاي آلمان مي آزمايد.
 • آزمون تست داف از بخشهاي خواندن و درك مفهوم، شنيدن و درك مفهوم، نگارش و سرا نجام گويش به زبان آلماني تشكيل شده است كه هر كدام به طور جداگانه ارزيابي مي شوند. از اين رو در كارنامة صادر شده هر چهار نتيجه مربوط به آزمون قيد مي شود. بدين ترتيب مي توانيد ارزيابي دقيقي از مهارتهاي مختلف خود در زبان آلماني و نقاط قوت و ضعف خود به دست آوريد.
 • شركت در آزمون تست داف در كشور شما ميسر است و مجبور نيستيد تنها براي شركت در يك آزمون به آلمان سفر كنيد. گواهي و كارنامه برايتان ارسال مي گردد و بدين ترتيب مي توانيد قبل از سفر به آلمان تمامي مدارك لازم براي درخواست پذيرش از دانشگاههاي آلمان را با هزينة كمتر فراهم كنيد و در زمان خود نيز صرفه جويي كنيد.
 • آماده سازي براي شركت در آزمون تست داف هدفمند است. ساختار و شكل آزمون هميشه به مانند نمونة سؤالات آزمون (Modellsätze) كه در سايت تست داف قابل دسترسي است مي باشد. همچنین آزمونهاي آماده سازي (Musterprüfungen) كه با مجوز رسمي انستيتو تست داف منتشر شده اند نيز مشابه آزمون اصلي مي باشند. بنابراين تمامي بخشهاي آزمون بدون توجه به تاريخ شركت در آن از دشواري يكسان برخوردار خواهند بود.
 • مؤسسه تست داف شبكه گسترده اي شامل مراكز متعدد رسمي و مجاز آزمون در سرتاسر دنيا را در بر مي گيرد كه اطلاعات فراگيري درباره نحوة آزمون ارائه مي دهند. براي دريافت اطلاعات بيشتر ميتوان به دفاتر تبادلات آكادميك آلمان (DAAD) مراكز انستيتو گوته، آموزشگاههاي رسمي زبان آلماني و سفارت، جمهوري فدرال آلمان مراجعه كرد.
 • كارنامة آزمون تست داف مادام العمر معتبر است و محدوديت زماني ندارد.
 • اگر از نتيجة كسب شده در آزمون راضي نباشيد، مي توانيد مجدداً (بدون محدوديت) در آزمون شركت كنيد.

تست داف

چگونه مي توان خود را براي اين آزمون آماده كرد؟

گزينه هاي مختلفي براي آماده سازي پيش روي شما است:

با بهره گيري از كمك يك راهنماي آموزشي و يا http://www.deutsch-uni.com به تنهايي، با مراجعه به سايت شركت در كلاسهاي آماده سازي كه به همين منظور تشكيل مي گردند. جهت دريافت اطلاعات بيشتر مي توانيد به صفحه “آماده سازي براي شركت در آزمون تست داف مراجعه نماييد.

مكان و زمان برگزاري امتحان

شما مي توانيد در يكي از170 مراكز رسمي و مجاز آزمون در كشور خود و يا مركز آزمون واقع در آلمان در آزمون شركت كنيد. آزمون در طول سال در چندين نوبت برگزار مي گردد و تاريخ دقيق آزمونها در سايت تست داف درج مي شود. در عين حال مي توان در نزديكترين مركز آزمون نيز از تاريخ دقيق آزمون اطلاع يافت.

هزينه شركت در آزمون تست داف

براي شركت در آزمون تست داف بايد هزينه اي پرداخت كنيد. از آن جا كه اين هزينه در كشورهاي مختلف متفاوت است، پيشنهاد مي شود اطلاع دقيق را در نزديكترين مركز آزمون كسب كنيد.

چگونگي نام نويسي براي شركت در آزمون تست داف

نام نويسي در آزمون از طريق مراجعه به سايت اينترنتيhttp://www.testdaf.de انجام مي شود. در صفحه مذكور كشور مورد نظر خود را (ايران) انتخاب نموده و سپس شهر و مركز آزمون را مشخص مي نماييد. مهلت نام نويسي تقريبا هشت هفته قبل از برگزاري آزمون آغاز مي شود و به طور معمول 4 هفته به طول مي انجامد.

امكان انصراف از نام نويسي صرفا در مهلت ثبت نام آزمون وجود دارد. در اين صورت تا 15 % مبلغ شهريه آزمون به عنوان هزينه دفتري كسر خواهد شد. اگر پس از پايان پذيرفتن مهلت نام نويسي قصد انصراف داشته باشيد، مبلغ پرداخت شده مسترد نخواهد شد.

چگونه مي توان از نتايج آزمون تست داف اطلاع كسب كرد؟

كارنامه آزمون شش تا هشت هفته پس از برگزاري آزمون توسط مركز آزمون ارسال مي شود. در صفحه پشت كارنامه مذكور توضيحات دقيقي درباره جزئيات تواناييهاي زباني در هر بخش آزمون ذكر شده است.

ساختار آزمون تست داف چگونه است؟

از آن جا كه آزمون تست داف مخصوص متقاضيان تحصيل در رشته هاي مختلف دانشگاهي مي باشد، مطالب و سؤالات آن همگي مربوط به مسائل دانشگاه مي باشد.

اين آزمون از چهار بخش تشكيل شده است:

بخش امتحاني سؤالات

خواندن و درك مفهوم

3 متن با مجموعا 30 سؤال (زمان: 60 دقيقه)

شنيدن و درك مفهوم

3 متن با مجموعا 25 سؤال (زمان: 40 دقيقه)

مهارت نوشتاري

نوشتن يك متن (زمان: 60 دقيقه)

مهارت گفتاري

7 قسمت (زمان: 30 دقيقه)

زمان كل آزمون (بدون زمان استراحت) : 3 ساعت و 10 دقيقه

خواندن و درك مفهوم

در اين بخش شما نشان مي دهيد كه توانايي خواندن و درك متوني را داريد كه از لحاظ موضوع و زبان به زندگي روزمره در دانشگاه مربوط مي شوند. شما به حل تمريناتي مي پردازيد كه درك مفهوم كلي و جزئي مطالب و همچنين استخراج اطلاعات نهفته را طلب مي كند. اين بخش از سه نوع متن خواندني مختلف با درجة دشواري متفاوت تشكيل شده كه از تنوع در سؤالات نيز برخوردار مي باشند.

شنيدن و درك مفهوم

در اين بخش شما نشان مي دهيد كه توانايي شنيدن و درك متوني را داريد كه از لحاظ موضوع و زبان به زندگي روزمره در دانشگاه مربوط مي شوند. شما به سؤالاتي پاسخ مي دهيد كه درك مفهوم كلي و جزئي مطالب و همچنين درك اطلاعات نهفته را طلب مي كند. اين بخش از سه نوع متن شنيداري مختلف با درجة دشواري متفاوت تشكيل شده كه از تنوع در سؤالات نيز برخوردار مي باشند.

مهارت نوشتاري

در اين بخش شما توانايي خود مبني بر نوشتن متني در مورد موضوعي مشخص با ساختاري واضح و به هم پيوسته را به نمايش مي گذاريد. در قسمت اول به تشريح اطلاعات آماري يك جدول يا گرافيك (تصوير) خواهيد پرداخت. در قسمت دوم نظر خود را در مورد سؤالي كه مورد بحث است مي نويسيد.

مهارت گفتاري

در اين بخش از آزمون شما توانايي خود را در گويش به زبان آلماني براي حل وفصل امور روزمره در دانشگاه به اثبات مي رسانيد. اين بخش از هفت قسمت با درجه دشواري متفاوت تشكيل شده است. در اين بخش شما با موقعيتهاي مختلف در محيط دانشگاه روبرو مي شويد و بايد واكنش نشان دهيد. به طور مثال در گفتگويي بين دانشجويان شركت كنيد، به تشريح يك تصوير بپردازيد و يا نظر خود را درباره موضوع مورد بحث عنوان كنيد.

بخش امتحان شفاهي بوسيله نوار كاست يا CD انجام مي شود. شما سؤالات را از نوار كاست يا CD شنيده و همزمان در دفترچه آزمون مشاهده مي كنيد و پاسخهاي شما بر روي نوار ديگري ضبط مي شود.

راهنمايي ها و توصيه هايي درباره چگونگي پاسخ دادن به سؤالات آزمون تست داف

راهنماييها و توصيه ها بر روي سايت مؤسسه تحت عنوان (Hinweise und Tipps) ” میباشد، مي توانيد جزئيات كاملي درباره آماده سازي براي شركت در آزمون كسب كنيد. در صفحة مذكور به جزئيات تمامي بخشهاي آزمون پرداخته شده است و راهنمايي مي شويد كه چگونه تمرين كنيد تا با آمادگي بهتر در آزمون شركت كنيد.

اكنون شما اطلاعاتي كلي درباره آزمون تست داف در اختيار داريد. همانطور كه گفته شد مي توانيد اطلاعات بيشتر و نمونه سؤالات آزمون را در مراكز آزمون و يا از طريق اينترنت بر روي سايت مؤسسه تست داف در بخش آماده سازي براي شركت در آزمون” به دست آوريد.