متقاضیانی که درخواست ویزای کاری آلمان را دارند باید قبل از درخواست ویزا مدارک دانشگاهی شان را در زاب ZAB مورد ارزشیابی قرار دهند.

همچنین چنانچه دانشگاه شما در لیست آنابین نباشد می توانید از طریق زاب دانشگاه خود را مورد ارزیابی قراردهید.

***جهت ثبت سفارش لطفا در فرم سفارش ما علاوه بر اطلاعات شخصی خواسته شده  Registernummer  را که از زاب دریافت کردید در قسمت مربوطه وارد بکنید. ما هنگام واریز به موسسه زاب اسم لاتین شما با این شماره را در شناسه پرداخت لاتین وارد خواهیم کرد و موسسه زاب شما را از این طریق پرداخت کننده وجه شناسایی خواهد کرد. ما اطلاعات شماره حساب بانکی زاب را داریم و نیازی به وارد کردن این اطلاعات نیست.
  بعد از پرداخت ریالی هزینه زاب توسط شما ما در همان روز ثبت سفارش ( معمولا زیر دو ساعت) حواله ارزی زاب را انجام خواهیم داد. شما از طریق ایمیل و پرتال کاربری رسید پرداخت لاتین از ما را جهت ارایه به زاب دریافت خواهید کرد.  بعد از پرداخت ما زاب به شما بعد از یک تا سه روز کاری  ایمیلی مبنی بر دریافت پول ارسال خواهد کرد و پروسه ارزیابی مدارک شما شروع خواهد شد.
شما می توانید هزینه ریالی را از طریق کارت به کارت یا از طریق درگاه اینترنتی پرداخت بکنید***
مدارک ارسالی برای زاب

 اصل هیچ مدرکی رو ارسال نکنید و فقط ترجمه یا کپی برابر اصل مدارک رو ارسال کنید.

 

 1. تکمیل فرم درخواست ارزیابی تحصیلی توسط زاب که اطلاعات شخصی خودتان رو باید اونجا وارد کنید، دکمه send رو که بزنید یک فرمی به شما ایمیل می شود این فرم را پرینت بگیرید و امضا بکنید.
 2. کپی از پاسپورت و یا شناسنامه رو باید جزو مدارک ارسال کنید.
 3. ترجمه مدارک و ریز نمرات دانشگاه تایید شده در دادگستری
  • ترجمه مدارک به آلمانی یا انگلیسی .
 4. کپی ساده مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی و ریزنمراتش برابر اصل دفترخانه های  اسناد رسمی و بدون ترجمه.
 5. معمولا دو تا چهار روز کاری بعد از اینکه مدارک به دست زاب رسید  ایمیلی براتون ارسال میشود که فایل اطلاعات پرداخت هزینه ارزیابی هست که باید مبلغ ۲۰۰ یورو مطابق با همون اطلاعات به حساب زاب واریز کنید.
  • بعد از واریز هزینه رسید واریز رو برای زاب ایمیل کنید.
 6. تا یک هفته بعد از واریز ایمیلی دریافت می کنید مبنی بر اینکه ارزیابی مدارک شما شروع شده هست.
 • اگر قرارداد کاری آلمان را دارید ٢هفته ای، بعد از واریز مبلغ  ارزشیابی انجام می شود.
 • اگر قرارداد ندارید و برای جاب سیکر یا تحصیلی میخواهید اقدام کنید حداقل ٣ماه ارزشیابی طول خواهد کشید.

نحوه اپلای به زاب:

https://www.kmk.org/zab/central-office-for-foreign-education/statement-of-comparability-for-foreign-higher-education-qualifications/application-and-fees/application-form.html

هنگام ثبت سفارش لطفا رفرنس پرداخت را که از  زاب دریافت کردید در فرم سفارش وارد بکنید این رفرنس با L2019 شروع می شود.  زاب از این طریق شما را به عنوان پرداخت کننده پول شناسایی می کند.

 

شما می توانید در حساب کاربری خود وضعیت سفارش خود را پی گیری کنید. ما واریزیهای شما را مستقیما از طریق بانکهای آلمان انجام می دهیم برخلاف بانکهای ایرانی واریز پول به حساب شخص پذیرنده در آلمان آنی صورت نمی گیرد و تا دو روز کاری ممکن هست طول بکشد. روز شنبه و یکشنبه در آلمان روز کاری به حساب نمی آید. لذا در اسرع وقت نسبت به پرداختیهای خود اقدام بکنید.

 

کارمندان ما به فرآیند پرداخت تمامی اپلیکیشن فی های دانشگاه ها آشنایی دارند شما کافی هست فقط جزییات سفارش از قبیل رفرنس پرداخت را در این فیلد وارد کنید اگر از رفرنس پرداخت مطمین نیستید می توانید از طریق پشتیبان تلگرام khezrif@ به ما اطلاع بدهید. و یا صورتحساب را از طریق تلگرام به ما ارسال کنید. در صورت لزوم همکاران ما با شما تماس خواهند گرفت.